טיפול תזונתי בסוכרת מסוג 2

אין חולקים על כך שמחלת הסוכרת הפכה כבר למגיפה.  הבעיה הגדולה יותר היא כי גיל החולים בסוכרת מסוג 2, יורד עם השנים. מחלה זו תמיד נחשבה למחלה של מבוגרים והיום גם ילדים חולים בה. בעיה נוספת, היא כי גם מספר החולים בסוכרת מסוג 1 (מה שבעבר נקראה סוכרת נעורים) עולה עם השנים ויותר ויותר ילדים מאובחנים כחולי סוכרת.

בסוכרת מסוג 1 – הלבלב מפסיק לייצר אינסולין ולכן אין אינסולין בדם. ובסוכרת מסוג 2 יש אינסולין בדם אבל התפתחה תנגודת לאינסולין – הקולטנים אינם מגיבים לו יותר. בשני המקרים רמת הסוכר בדם עולה בעוד התאים "מורעבים" כי הסוכר אינו מצליח להכנס לתוכם.

סוכרת מסוג 2 מזוהה עם הסינדרום המטבולי שמלווה בהשמנת יתר, עליה בלחץ הדם, עליה ברמת הכולסטרול  ועוד.

מחלת הסוכרת היא מחלה מאד מסוכנת בגלל הסיבוכים שהיא גורמת ובגללם מתפתחות מחלות לב, שבץ מוחי, מחלת כליות, מחלה של מערכת העצבים, קטיעת גפיים, עיוורון, מחלת חניכיים.

התרופות והזרקות האינסולין אינם יכולים לרפא את מחלת הסוכרת. במקרה הטוב, הם יכולים "לנהל" את המחלה ולאפשר לחולה לנהל אורח חיים תקין יחסית.

עם השנים, בעקבות מחקרים רבים שנעשו בתחום זה, וכן בעקבות מחקרי מעקב רבים שנעשו על אוכלוסיות בריאות וחולות, ברחבי העולם, התברר כי למזון שהאדם אוכל יש השפעה עצומה אם תתפתח מחלת סוכרת או לא.

לא זו בלבד שתזונה נכונה מונעת התפתחות של סוכרת, היא אף יכולה לרפא אותה במידה וכבר התפתחה.

ממחקרי מעקב רבים, שנעשו לאורך שנים, נמצא כי שינויים תזונתיים היו בעלי השפעה רבה על רמת הסוכר בדם.

נמצא כי אצל אנשים שצרכו מזון צמחוני ,אבל עדיין צרכו גם מוצרי חלב וביצים, רמת הסוכר בדם הייתה נמוכה יותר מאשר אצל אלה שתזונתם הייתה מבוססת על מזון מהחי ( בשר, עוף, דגים, חלב, ביצים). אבל אצל הטבעונים (אוכלים מזון על טהרת הצומח), רמות הסוכר היו הנמוכות ביותר (מבין שלוש הקבוצות שנבדקו) וכן גם רמות הכולסטרול בדם.

כמו כן, נמצא כי הטבעונים היו גם האוכלוסיה הרזה מבין השלוש שנבדקו. אחריה היו הצמחונים. אוכלי המזון מהחי היו גם בעלי המשקל הגבוה יותר ביחס לצמחונים.

התוצאות הנ"ל חזרו על עצמן גם במחקרי התערבות מבוקרים שכללו עריכת שינויים בתזונתם של הנבדקים שכבר היו חולים בסוכרת מסוג 2. גם חולים בסוכרת מסוג 1 הגיבו בצורה חיובית במעבר לתזונה טבעונית. צריך לזכור כי אצלם הלבלב פגוע ואינו מייצר אינסולין ובכל זאת, גם אצלם הובחנו השינויים לטובה.

עם השיפור ברמות הסוכר בדם, בשני סוגי הסוכרת, בזכות התזונה הטבעונית, הם הצליחו להוריד את מינון התרופות והאיסולין להזרקה. בזכות התמדה בתזונה זו חלקם אף יכלו להפסיק את השימוש בתרופות. תוצאה חיובית נוספת הייתה בירידה גדולה גם ברמת הכולסטרול.

"הסוד" למניעת מחלת הסוכרת (מסוג 2) הוא בשינוי התזונה.

להפסיק צריכת מזון מהחי, מוצרים "מזוקקים" פרי התעשייה (קמח לבן, אורז לבן, סוכר לבן), מוצרים מעובדים המכילים תוספי מזון לסוגיהם ושתיית משקאות ממותקים.

במקום כל אלה, לעבור למזון ממקור צמחי בלבד, לאכול מזונות מלאים, מזון עשיר בסיבים ודל בשומן, להתרחק ממשקאות ממותקים, מקפה, אלכוהול וטבק ובמקום – לשתות מים. להוסיף לתכנית היומית – פעילות גופנית מתונה (הליכה), להקפיד על  7-8 שעות שינה בלילה ולהוריד סטרס .

אמנם לא קל לבצע שינויים דרמתיים באורח החיים (תזונה, פעילות וכו') אבל "הפרס" על מאמץ זה יהיה משקל תקין, בריאות טובה, תחושת חיות ואנרגיה טובה והעיקר לא להיות משועבד לתרופות כי בסופו של דבר, התרופות לא מרפאות אלא רק מאריכות את הסבל.

 

Scroll to Top