אודות חווית התזונה הבריאה

למרות השפע הניבט אלינו ממדפי הסופרמרקטים והאריזות המנצנצות בשלל גוונים, עדיין יש לנו בעיה במציאת חומרי גלם להכנת ארוחה שתזכיר לנו את הארוחות של פעם. אותן ארוחות, מתקופות רחוקות, שהתענגנו על כל מאכל שהכינה סבתא או אמא.  נחפש את הירקות הטריים שריח השדה עדיין נודף מהם, את ביצי המשק שזה עתה נאספו מהלול וכו'. מלבד הנוסטלגיה, כל זה מתקשר עם חווית התזונה הבריאה.

היום, למעט חנויות בוטיק או חנויות קטנות, יעודיות שהוקמו במשקים, כמעט ולא ניתן להשיג חומרי גלם טריים שכאלה.

ומאחר ורוב האוכלוסיה רוכשת את מזונה במרכזים המסחריים ובסופרמרקטים הגדולים, הקהל הגדול הזה, זקוק להדרכה מה להכניס לצלחת שיהיה גם טעים וגם בריא.

היום, יותר ויותר אנשים מבינים כבר את הקשר הישיר בין מזון ובריאות אבל "טובעים" בתוך השפע המזוייף המציף אותם.  במקום זה בדיוק, נמצאת השליחות שלי כדיאטנית קלינית.

המזון המעובד מציף אותנו ובכך, מרחיק את האוכלוסיה יותר ויותר מהמזון הטרי, האיכותי. ובשקט בשקט מלעיט את הצרכנים באוכל שאינו מעודד בריאות. אוכל שגורם למחלות כרוניות רבות. אלה מחלות שניתן היה למנוע אותן מלכתחילה בתזונה איכותית ובריאה. וכאשר כבר התפתחו, במקום לטפל בהן בתרופות ולנהל אותן כמחלות כרוניות, ניתן לרפא אותן בתזונה מתאימה ומבריאה.

המסר הוא כי במקרים רבים מאד, ניתן להחזיר את הגלגל לאחור באמצעות תזונה עשירה בנוטריאנטים, נקיה מרעלים, ומבוססת רק על חומרי גלם שהטבע יצר אותם ולא תעשיית המזון. וזו אכן בשורה לכל מי שסובל מבעיית בריאות זו או אחרת.

משום כך אני רואה את מקצועי, כדיאטנית קלינית, לא רק כמקצוע אלא כשליחות.

מאחר ושנים רבות עבדתי בתעשיית המזון (טרם נעשיתי  דיאטנית קלינית)  ואני מכירה אותה הייטב, יש באפשרותי להדריך את קהל מטופליי מה לצרוך וממה להיזהר בבואם לעשות קניות בסופרמרקט.

בזכות ידע והבנה אני יכולה להחזיר אותם לחוויה הנפלאה הזו של תזונה בריאה ובכך ליהנות משני העולמות – הן לצרוך מזון איכותי וטעים והן לשמור על הבריאות.

אודות מנואלה

תמונה של מנואלה קונסי

למדתי הנדסת מזון וביוטכנולוגיה בטכניון. ואחר כך המשכתי לתואר M.Sc באותו המקצוע.

עבדתי בתעשיית המזון במשך 35 שנים. תחום ההתמחות שלי היה אנליזה של מזון. במסגרת זו עסקתי בבדיקות כימיות לחומרי הגלם, חומרי ביניים (תוך כדי ייצור) ותוצרים מוגמרים. כמו כן, גם פיתוח שיטות בדיקה לצורך פתרון בעיות ספציפיות למפעל עצמו.

את מקצוע התזונה למדתי ביחידה למדעי התזונה בפקולטה לחקלאות ברחובות (האוניברסיטה העברית). לאחר השלמת התואר השלמתי גם את הדרישות של משרד הבריאות וקבלתי את הרשיון לעסוק כדיאטנית קלינית.

מאז עזבתי את התעשייה אני מתעסקת רק בנושא התזונה, מרצה ונותנת ייעוץ תזונתי.

בזכות השילוב של ידע ונסיון בטכנולוגיה של מזון, מצד אחד, והכרת צרכיו התזונתיים של גוף האדם, מצד שני, אני יכולה לעזור לך למצוא את המזון המיטבי בעבורך הלקוח.

התעשייה מייצרת מוצרים רבים שהיא קוראת להם "מזון" אבל מוצרים אלה הם לא בריאים ולא מזינים. מבול הפרסומות היורד על הצרכן מדי יום, מצליח להסית את דעתו וכבר אינו מבדיל בין מה טוב לו ומה לא. כאן, אני יכולה לבוא לעזרתך, הלקוח, ולהדריך אותך בבחירותיך כך שתצרוך את מה שמזין ומה שבריא בלבד.

מוזמנים להשאיר לי כאן תגובות 

Scroll to Top