סוף סוף – ההשמנה הוכרה כמחלה

במאי 2018 התבשרנו כי רשויות הבריאות ( משרד הבריאות וארגוני הרופאים ) הכריזו על ההשמנה כעל מחלה. בהמשך מיידי להצהרה זו הם ציינו כי קיימת תרופה למחלה אך לצערם אינה מצויה בסל הבריאות.

אכן נכון – ההשמנה היא מחלה אך כדי לטפל בה לא צריך תרופה. כדי לטפל בבעיית ההשמנה צריך תזונה אמיתית ונקיה. צריך לסלק את כל המזון הקלוקל שהציבור צורך וצריך להמעיט בשימוש בתרופות עד כמה שאפשר. צריך לנקות את הכבד מכל הכימיקאלים הממלאים אותו ולהזין את הגוף במזון אמיתי. מזון מזין ובריא לגוף ותואם את הפיסיולוגיה הטבעית שניתנה לכולנו מבורא עולם. כל המזון המעובד, עם תוספי המזון לסוגיהם ( המותרים לשימוש על-פי החוק אבל זמן רב מאד לא נבדק עד כמה הם אכן לא פוגעים בגוף – ורובם אכן פוגעים ), חומרי ההדברה, חומרי השימור, הפלואור במים ועוד. מיעוט הנוטריאנטים שהירקות והפירות סופגים מאדמות מדולדלות. כל אלה מזהמים את הגוף, מצד אחד, ומונעים ממנו לקבל את אבני הבנין האמיתיות שהוא צריך כדי לתפקד נכון, מצד שני.
35  שנים עבדתי בתעשיית המזון כטכנולוגית ובשנים האחרונות אני דיאטנית קלינית (לאחר שהשלמתי תואר בתזונה ואת כל שאר הדרישות של משרד הבריאות ).
מנסיוני הארוך בתחום המזון ומקריאה רבה של ספרות ענפה בנושא, הגעתי למסקנה כי ההשמנה אינה בעיה של קלוריות, כפי שלימדו אותנו במשך שנים ארוכות. ההשמנה היא בעיה של תפקוד לא נכון של הגוף שנגרם מאכילת אוכל קלוקל שהפיסיולוגיה של הגוף לא מסתדרת איתו. אוכל זה אינו מזין ואינו בריא ולכן, אינו מזון כלל.
הגנים שלנו הם אותם הגנים שהיו גם לאדם הקדמון. להבדיל מהמזון הטבעי והנכון שהוא אכל אז, האדם המודרני אוכל אוכל שהוא רחוק מאד מהמזון הטבעי, האמיתי המיועד לכלכל את מערכות הגוף, ולאפשר לגוף לעכל, לספוג ולתפקד נכון. והתוצאה של צריכת אוכל לא מתאים זה (בלשון המעטה) היא המקור לכל מחלות הציוויליזציה , כולל ההשמנה.
לכן, הפתרון לבעיית ההשמנה אינה עוד תרופה, אלא, נהפוך הוא – התרחקות מתרופות (שהן חומרים כימיים שאולי מועילים לבעיה אחת אבל גורמים לבעיות רבות אחרות), ניקוי הגוף מכל הרעלים שהצטברו בו, התרחקות ממזון מעובד וחזרה לאוכל שהוא מזון.
לשמחתי, יש היום יותר ביקוש ,וגם היצע, למזון אורגני, צמחוני, טבעוני (שחשוב שיהיו גם הם ממקורות אורגניים). בנוסף לכך – אימוץ אורח חיים קצת יותר רגוע עם מספיק שעות שינה (7-8 שעות ביממה) ויותר ביקורת על מה שמכניסים לפה, הם יהיו הפתרון לבעיית ההשמנה ולמחלות נוספות הנובעות מתזונה קלוקלת.
ולעולם לא לשכוח כי בסופו של דבר, הבריאות מונחת לנו בצלחת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top